(NE)CHCENÉ ZÁSTRČKY

Jednou z najčastejšie kladaných otázok je riešenie zástrčiek  a vypínačov  v priestore sklenenej zásteny

TAKÁ KRÁSNA ZÁSTENA, ŠKODA ŽE TAM SÚ ZÁSTRČKY

Takýto koment sa často objaví pod fotografiou ktorú uverejním na  našej FB stránke. Ale tu sa zároveň aj rozchádzajú názory ľudí,  neraz vznikne celkom slušná debata a pre mňa zaujímavé čítanie.  Sem tam sa  aj pripojím. Za päť rokov čo vyrábame a montujeme sklenené zásteny som zažil množstvo riešení kuchynských zostáv.   Montovali sme sklenenú zástenu do kuchyne  kde po chvíle uvažovania že mi tu niečo nehraje, sme s kolegom zistili že chýba varná doska.  Pani domáca sa ochotne priznala že nevarí a vraj sa ani nemieni s tým začať. Samozrejme ani žiadne zástrčky neboli ktoré by nejako narušili celkový dojem.

ALE  VEĎ  V KUCHYNI  SA  VARÍ.  VAČŠINA  ŽIEN  V  NEJ TRÁVI  CAST  SVOJHO  BEŽNÉHO  DŇA

Zástrčky a vypínače jednoducho do kuchyne patria, bez ohľadu či je na stene obklad alebo  sklenená zástena.   Alternatíva môže byť zapustené zásuvka do pracovnej dosky, ktorú pri  použití vytiahneme. No a nakoniec ajtak zostane stále vystrčená  🙂   Ďalšou alternatívou sú tie čo sa montujú pod vrchné skrinky.  Existuje množstvo značiek.

MOŽETE MI PROSÍM PORADIŤ KAM DAŤ ZÁSUVKY ABY BOLI ČO NAJMENEJ VIDITEĽNÉ?

Dôležitejšie je skôr to, aby boli  čo najpraktickejšie pri ruke, kde sa budú najskôr používať napr. elektrické spotrebiče ako kávovar, rýchlovarná konvica a mixér.  To aby nejaký dôležitý element v motíve nezasahoval do zástrčky , o to sa už postarám ja pri navrhovaní  dizajnu.  Čo mňa dosť často krát prekvapí, je zástrčka priamo nad varnou doskou.

AKO NAMONTOVAŤ ZÁSTRČKU DO STENY PRED INŠTALÁCIOU SKLENENEJ ZÁSTENY

Ak teda uvažujete nad sklenenou zástenou, je naozaj veľmi dôležité aby elektrikár správne osadil krabice zástrčiek do steny.   Vlastne toto je ten hlavný dôvod prečo som začal písať tento článok. V žiadnom prípade nenechávajte krabicu od zástrčky vyčnievať zo steny, ako sa to robí v prípade keď sa použijú obkladačky. Vtedy sa necháva krabica vytŕčať asi 1 cm aby potom bola zástrčka v jednej úrovni s obkladačkami.  V našom prípade, čiže pri sklenenej zástene je veľmi dôležité aby spomínaná krabica bola vpustená  Do steny tak aby bola zarovno so stenou.  Elektrikár Vám može zástrčky na komplet osadiť aj s krytkami.   S ostatným si my už potom poradíme .

 

Komentáre
  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie